Alternatywy system grzewczy oparty na powietrznych pompach ciepła dla domów jedno i wielorodzinnych

Argumenty przemawiają za pompami ciepła, to nie tylko niskie bieżące koszty, ale również mniejsze obciążenie środowiska naturalnego dzięki funkcjonowaniu bez emisji szkodliwych substancji.
Przecież wiesz, że ciepło jest naszym żywiołem. Ale czy wiesz, że ciepło tkwi w prawie każdym żywiole? Ponieważ natura jest wspaniałym dostawcą energii i zatrzymuje ciepło słoneczne w ziemi a także w powietrzu. Dzięki pompom ciepła możesz wprowadzić tę energię bardzo prosto do swoich czterech ścian. I to prawie bezpłatnie, bo aż do 80% energii funduje natura! W ten sposób odczuwalnie ograniczasz swoje bieżące wydatki.

Wyobraź sobie, że istnieje urządzenie, które potrafi pobierać energię cieplną z powietrza zewnętrznego i tą energią ogrzewać Twój dom. Bez przeszkód pozyskuje ciepło z powietrza zewnętrznego bez względu, czy na zewnątrz jest ciepło czy zimno. Brzmi interesująco? W takim razie przedstawiamy łatwą i szybką w instalacji pompę ciepła typu powietrze/woda.
Pompy ciepła pozyskują aż 75% energii cieplnej z powietrza zewnętrznego, ponieważ pracują wydajnie nawet do temperatury -20°C na zewnątrz. Przy niższych temperaturach, automatycznie uruchamiane jest dodatkowe źródło ciepła – dogrzewacz elektryczny. Również tutaj zapewniona jest temperatura zasilania sięgająca +65°C. Prosta obsługa, czytelny wyświetlacz, nowoczesny sterownik, a także optymalna ilość przeglądów technicznych – to elementy wpływające na komfort użytkowania.